Четвер, 19.10.2017, 06:19
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Пошук

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Головна » 2017 » Травень » 31 » Семінар-практикум завідувачів ПМПК
18:39
Семінар-практикум завідувачів ПМПК

30 травня на базі Антонінської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся обласний семінар-практикум на тему: «Інформаційно-методичний супровід освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами психолого-медико-педагогічною консультацією», завданням якого була організація безперервного фахового розвитку завідувачів районних (міських) ПМПК, завідувачів ПМПК об’єднаних територіальних громад на основі сучасних професійних стандартів і вимог, а також забезпечення готовності педагогічних працівників області до повної професійної самореалізації через досягнення ними високого науково-методичного рівня. Організаторами семінару були Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти; Хмельницька обласна психолого-медико-педагогічна консультація, Управління освіти, молоді та спорту Красилівської райдержадміністрації.

З вітальним словом до всіх присутніх звернулися: Очеретянко Віктор Іванович – проректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Марисюк Алла Андріївна – головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освітньої діяльності та організаційного забезпечення Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА; Синявська Ганна Олександрівна – завідувач Хмельницької обласної психолого-медико-педагогічної консультації; Грицюк Нінель Григорівна – методист науково-методичного центру дошкільної, початкової, спеціальної та інклюзивної освіти Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

У ході роботи заходу виступили: Заїка Олена Михайлівна, начальник Управління освіти, молоді та спорту Красилівської районної державної адміністрації, та Пилипенко Олеся Миколаївна, завідувач районної психолого-медико-педагогічної консультації, які презентували основні досягнення та пріоритетні напрямки освіти дітей з особливими освітніми потребами в Красилівському районі, зокрема роботу психолого-медико-педагогічної консультації у частині реалізації районної програми «Інклюзивне навчання та виховання дітей, що потребують корекції психофізичного розвитку, в навчальних закладах». «Інклюзивна освіта – це не заміна, а альтернатива навчання для дітей з особливими освітніми потребами. Це можливість для них не лише навчатися разом з однолітками, а й жити в родинному колі. І це найпростіші, найелементарніші, але найважливіші потреби кожної дитини, які ми маємо задовольнити».

У виступах-презентаціях Глущук Наталії Степанівни, завідувача РМК Управління освіти, молоді та спорту Красилівської РДА, та Гафінець Надії Миколаївни, голови районного методичного об’єднання учителів, висвітлено питання удосконалення професійно-педагогічної підготовки педагогів загальноосвітніх закладів Красилівського району до роботи в умовах інклюзії та про напрямки роботи районного методичного об’єднання вчителів індивідуального та інклюзивного навчання.

Директор Радісненської ЗОШ І-ІІІ ст. Олійник Любов Михайлівна розповіла про перші кроки щодо впровадження інклюзивної освіти та поділилася досвідом роботи команди навчального закладу для забезпечення індивідуалізованого підходу до розвитку учня зі зниженим слухом, представила сучасні стратегії щодо до здійснення психолого-педагогічного супроводу навчально-виховного процесу. На завершення виступу учасники мали можливість переглянути відеоролик «Я – учень» та ознайомитися з результатами роботи вчителя початкових класів Волянської Ольги Марківни

Практичним досвідом розроблення індивідуальної програми розвитку з презентацією трансдисциплінарної моделі командної діяльності щодо розробки індивідуальної навчальної програми учнів з особливими освітніми потребами поділилась Жибак Любов Богданівна, заступник директора Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 ім. П.Кізюна. Учасники семінару ознайомилися з нормативно-правовими документами навчального закладу у сфері інклюзивної освіти, які регламентують розроблення індивідуальної програми розвитку (ІПР) для дитини з особливими освітніми потребами; із структурою індивідуальної програми розвитку, поетапністю роботи над її розробленням, особливостями командної роботи та ефективністю використання ІПР.

Кузнєцова Галина Євгенівна, директор Антонінської ЗОШ І-ІІІ ст., голова ради Антонінської НВО «Освітній округ», представила школу як заклад розвитку особистості, акцентувала увагу, що кожна дитина унікальна й неповторна, і відмінності чи інвалідність – це не вирок на все життя. Своєчасний психолого-педагогічний супровід та ефективні корекційно-реабілітаційні заходи – це шанс дитини стати повноцінним громадянином нашої держави. Тому соціалізація дітей з особливими потребами через інклюзивну чи індивідуальну освіту та надання якісних освітніх послуг є одними з пріоритетів діяльності – наголосила директор.

Неабияку реакцію присутніх викликала презентація застосування елементів медико-педагогічної методики «Гармонія інтелекту та здоров’я», яку продемонструвала разом зі своїми учнями 3-Б класу Стратенюк Світлана Станіславівна, вчитель початкових класів Антонінської ЗОШ І-ІІІ ст. Ще раз переконуємось, що безпосередніми учасниками інклюзивних програм, незалежно від категорії та стану здоров’я: чи то ми «включаємо» дитину в навчальний процес, чи то є дитина (діти), до якої ми залучаємо дитину з особливими потребами (можливостями; яка живе в особливих умовах, в особливій ситуації). В обох випадках її здоров’я, безпечність, особистий зріст є для нас першочерговими.

Робота семінару супроводжувалася майстерно підібраною концертною програмою. Особливий емоційний настрій для учасників семінару створили виступи учнів Антонінської ЗОШ І-ІІІ ст. Кози Юлії, Капустинської Софії, Коломійця Тараса, Олійник Інни, Венглюк Наталії, а також учнів 3-Б класу; Шукліна Олексіяучня Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1; аматорський фольклорний гурт "Родовід" Антонінської дитячої музичної школи (керівник Підберезна Тетяна). Діти – надзвичайні, позитивні, відкриті, талановиті.

Присутні переконалися, що нова українська школа має чудових, талановитих і творчих учнів та педагогів, тому за нею майбутнє української освіти.

В заключній частині семінару Кондратюк Ігор Всеволодович, директор Антонінської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Хмельницької обласної ради, висвітлив питання «Реалізація корекційного компоненту спеціальної програми для навчання дітей з порушенням інтелектуального розвитку».

Цікавою та захоплюючою була екскурсія «Духовний поступ у майбутнє торує стежка з давнини» вчителя історії, керівника краєзнавчого музею Антонінської ЗОШ І-ІІІ ст. Рабченюк Валентини Михайлівни історичними пам’ятками садово-паркової архітектури смт. Антоніни.

Дякуємо Муляру Володимиру Васильовичу за фото даного заходу.

Отже, головним результатом проведеного семінару-практикуму є розуміння необхідності консолідації освітян навколо соціалізації дітей з особливостями розвитку й реальні напрацювання щодо докорінних змін ситуації та допомоги таким дітям і їх батькам в реалізації себе у житті. Ми маємо надію, що буде сприяння створенню інклюзивного простору серед освітян та громадських активістів області, що, безумовно, відповідає всім нормам сучасної європейської освіти.

Важко переоцінити, як важливо це для нас самих як одних із організаторів семінару. Це не тільки важливо тому, що ми бачимо результати, перспективи, натхненність дітей та педагогічних працівників та готовність спільно створювати рівні умови навчання для всіх дітей.

Управління освіти, молоді та спорту Красилівської районної державної адміністрації висловлює щиру подяку усім, хто був причетний до підготовки та проведення обласного семінару.

Більше фото тут...

Переглядів: 66 | Додав: metodyst2 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Фотогалерея
Для слабозорих
ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ РОЗМІРУ ТЕКСТУ НАТИСНІТЬ ОДНОЧАСНО КНОПКИ "CTRL" ТА "+" НА КЛАВІАТУРІ
Контакти
Начальник Управління освіти, молоді та спорту
ЗАЇКА
Олена Михайлівна

тел. роб.: 038-55-4-22-42
факс: 038-55-4-22-42
e-mail: krrvo@edu.kr.km.ua
Наша адреса:
31000, м.Красилів, пл.Незалежності, 2
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2017
Зробити безкоштовний сайт з uCoz